Fotowoltaika

Pomysł budowy elektrowni fotowoltaicznej na dachach węzłów ciepłowniczych PEC Kwidzyn zrodził się w 2012 roku dzięki współpracy z Urzędem Miasta Kwidzyn oraz firmą Jabil Assembly, która udostępniła moduły fotowoltaiczne. Jego realizacja rozpoczęła się w maju 2012 roku.

W lipcu 2013 po roku wspólnej pracy z firmą FreeLight Polska związanej z przygotowaniem projektu i uzyskaniem odpowiednich pozwoleń rozpoczął się montaż konstrukcji, który trwał do końca września 2013r.
Obecnie elektrownia fotowoltaiczna pozwala na wykorzystywanie wytworzonej energii elektrycznej do zaspakajania potrzeb energetycznych technologii ciepłowniczych zainstalowanych w budynkach. Nadmiar energii jest oddawany do sieci elektroenergetycznej lokalnego dystrybutora.

Łącznie na dachach budynków węzłów ciepłowniczych zlokalizowanych w Kwidzynie przy ulicy Reymonta 2 oraz Korczaka 1 zainstalowanych jest 126 modułów fotowoltaicznych. Roczna produkcja elektrowni fotowoltaicznych wynosi  ok. 37 MWh, co stanowi 20% rocznego zużycia energii elektrycznej na potrzeby technologii ciepłowniczych zainstalowanych w węzłach.
 
Elektrownia fotowoltaiczna umieszczona na dachu budynku węzła ciepłowniczego przy ulicy Korczaka 1 w Kwidzynie składa się z 42 modułów fotowoltaicznych, a moc zainstalowana wynosi 12,9 kW.
Elektrownia fotowoltaiczna umieszczona na dachu budynku węzła ciepłowniczego przy ulicy Reymonta 2 składa się z 84 modułów fotowoltaicznych, a jej moc zainstalowana wynosi 26,7kW.
 
Fotowoltaika to najbardziej innowacyjna i ekologiczna technologia produkcji energii elektrycznej. Elektrownie słoneczne są bezpieczne dla środowiska, nie emitują hałasu oraz zanieczyszczeń.

Pogoda Kwidzyn z serwisu
Telefon alarmowy
993
Zadzwoń, aby zgłosić awarię
Nasza centrala
(55) 279-38-47
Dane teleadresowe
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej
PEC Sp. z o.o.
ul. Słoneczna 1, 82-500 Kwidzyn
tel. centrala: (55) 279-38-47
telefon alarmowy: 993
Adres e-mail: pec@peckwidzyn.pl
Ciekawostki
  • Czy wiesz, że sieć ciepłownicza eksploatowana przez PEC Kwidzyn ma 47 km długości.
  • Czy wiesz, że ogrzewanie obiektów za pomocą ciepła z m.s.c. jest najbezpieczniejsze.
  • Czy wiesz, że PEC Kwidzyn posiada dwie elektrownie słoneczne.
  • Czy wiesz, że PEC Kwidzyn dostarcza ciepło na terenie Kwidzyna od 1975r.
  • Czy wiesz, że można ubiegać się o dotację celową z Urzędu Miasta na przyłączenie obiektu do m.s.c.
  • Czy wiesz, że większość ciepłomierzy służących do rozliczenia zużycia ciepła jest odczytywanych radiowo.
  • Czy wiesz, że Odbiorca posiadający własny węzeł cieplny sam decyduje kiedy rozpoczyna się i kończy sezon grzewczy w jego obiekcie.

PEC Kwidzyn, ul. Słoneczna 1,

82-500 Kwidzyn

tel. 55 279-38-47

e-mail pec@peckwidzyn.pl

© 2015 All Rights Reserved. PEC Kwidzyn

Projekt i wykonanie Luk-Art.pl